macOS Sonoma
כל מה שצריך לדעת.

אז אחרי שהוצגה לראשונה בכנס המפתחים האחרון – WWDC 2023 ואחרי 4 חודשים בהם שוחררו מספר גרסאות בטא, היא כאן! מערכת ההפעלה החדשה למחשבי Mac העונה לשם macOS Sonoma שוחררה הערב (26.09.23) וזמינה להורדה לציבור הרחב.


צעדים מקדימים:
לפני שנצלול לכל הפרטים והחידושים, כמה דגשים חשובים:

לפני הכל חשוב לזכור – מערכות הפעלה חדשות נוטות להגיע עם באגים ו/או אי תאימות לתוכנות מקצועיות, פלאגינים, אביזרי חומרה חיצוניים ועוד. אם המחשב משמש אתכם לעבודה או פרנסה מומלץ מאוד להמתין עם עדכון מערכת ההפעלה, ולתת ל-Apple ולמפתחים צד ג׳ לשחרר עדכונים שיחסכו לכם דמעות ועצבים מיותרים.

בנוסף יש לבצע גיבוי טיים משין לפני העדכון. הגיבוי (שמומלץ גם בשגרה) יאפשר לכם לחזור אחורה במידה ויצוצו בעיות או אי תאימות כזו או אחרת לצרכים הספציפיים שלכם.
ליוצרי תוכן, מומלץ בחום לא לעדכן באמצע פרוייקט, סיימו כל פרוייקט בעבודה ועדכנו ביום ״חופשי״.
אם ברשותכם יותר מ-Mac אחד, עדכנו בהדרגה ולא במקביל.

דגש אחרון וחשוב – בדקו שה-Mac שלכם תואם ל-Sonoma (צירפנו לכם את הרשימה המלאה בתחתית העמוד).

כל החידושים –  macOS Sonoma

ווידג'טים אינטראקטיביים:
הפיצ'ר החדש והכי מסקרן לטעמנו ב-MacOs Sonoma מאפשר למשתמשים לגשת למידע ולבצע פעולות מתוך ווידג'טים שיצופו על מסך הבית, ללא צורך לפתוח את את היישום עצמו. לדוגמה, ניתן לשלוח הודעה מתוך ווידג'ט הודעות, או לקבל עדכונים על מזג האוויר מתוך ווידג'ט מזג האוויר. ניתן גם לגשת לווידג׳טים של iPhone ישירות מה-Mac.
הווידג'טים מגיעים בשלושה גדלים: קטן, בינוני וגדול. ניתן להתאים אותם אישית על ידי שינוי המיקום, הגודל ואפילו התוכן שכל ווידג'ט מציג.


שומרי מסך – Screen savers:
שומרי מסך חדשים שהם למעשה וידאו קצר ובהילוך איטי שמשתלב באופן מושלם ישר לשולחן העבודה. פיצ'ר מרענן ונחמד.

שיחות וידאו:
שיפורים משמעותיים לממשק שיחות הוידאו שמעכשיו מאפשר למשתמשים לשתף מסך ולשמור את עצמם בחזית התמונה בצורה גרפית שמרחפת מעל התוכן ומדמה הרצאה ויזואלית של ממש.
ניתן גם להקטין את עצמך לעיגול קטן ולחשוף את משתתפי השיחה לתוכן שעל המסך שלך ללא הפרעה.
שיפורים נוספים בממשק שיתוף המסך יאפשרו לשתף יישום או חלון ספציפי ישירות מהחלון עצמו (מהכפתור הירוק המשמש בדר״כ להגדלת החלון/חלון מלא).


ספארי כמו שלא הכרתם:
הדפדפן המעולה של Apple מקבל עדכונים מעניינים, בין היתר החל מהעדכון הקרוב ניתן יהיה ליצור פרופילים נפרדים בדפדפן שישמשו לסוגי פעילות שונים כמו ״עבודה״, ״נסיעות״, ״קניות״ וכו׳…
בנוסף, ניתן יהיה בלחיצת כפתור לצור Web apps מכל אתר, הפיצ'ר הזה יאפשר למשל להכנס לאתר של קופת החולים שלכם ולהפוך אותו לאפליקציה שכמו כל אפליקציה ניתן יהיה למקם ב-Dock ואפילו לקבל התראות כמו אפליקציה אמיתית. מדהים.


גיימינג:
macOS Sonoma תציג לראשונה Gaming Mode – מצב יעודי לגיימינג שיתעדף את משאבי המחשב (CPU ו-GPU) לטובת משחק ויפחית את צריכת המשאבים של יישומים אחרים ברקע.

שלל חידושים נוספים באפליקציית הודעות (שלא מאוד פופולרית בישראל), עריכת קבצי PDF, בהגדרות האבטחה והפרטיות, באפליקציית ה-Mail, התמונות והתזכורות הופכים את ה-macOS Sonoma למרענן הרשמי של ה-Mac שלכם.

לסיום, מצרפים לכם את דגמי ה-Mac שתומכים ב-macOS Sonoma:

Contact Contact