סיכום אירוע Let loose

אירוע 'Let loose' של Apple התקיים השבוע, 7/5/2024, והוקדש כולו ל-iPad. אפל הציגה דגמים חדשים של Apple Pencil Pro ,iPad Pro, iPad Air, מקלדת Magic וכיסוי Smart Folio חדשים.

הכנו לכם סיכום מסודר של כל החידושים :

דגמי iPad Air

עיצוב חדש לדגם ה-11 אינצ׳ ודגם חדש לגמרי בגודל 13 אינצ׳, שניהם יגיעו עם שבב ה-M2 ג עם 8 ליבות CPU ו-10 ליבות GPU. בשילוב של רוחב פס זיכרון רחב יותר, ה-iPad Air החדש מהיר בכמעט 50 אחוזים מהדור הקודם עם שבב M1 ובהשוואה לדגם עם שבב A14 הוא מספק ביצועים מהירים עד פי 3!

ה-iPad Air בגודל 11 אינץ' הוא סופר נייד, והדגם בגודל 13 אינץ' מספק תצוגה גדולה עוד יותר שמאפשרת יותר מקום לעבוד, ללמוד ולשחק. שניהם מספקים את אותם ביצועים פנומנליים ויכולות מתקדמות. המצלמה הקדמית, מצלמת 12 מגה-פיקסל רחבה במיוחד עם תמיכה בתכונת Center Stage ממוקמת כעת לאורך הקצה של הצלע הרחבה של iPad Air, מושלם לשיחות וידאו. הוא כולל גם תמיכה בתקן Wi-Fi מהיר יותר (Wi-Fi 6E). דגמי הסלולר אינם מכילים מגש לקליטת כרטיס SIM פיזי ותומכים רק בטכנולוגיית eSIM. זמין בשטח איחסון של 512GB, 256GB, 128GB ו-1TB בצבעים Blue, Purple, Starlight ו-Space Gray.

אביזרים

iPad Air החדש משמר תאימות למקלדות ה-Magic Keyboard הקיימות שמתאימות ל-iPad Air ו-iPad Pro מדורות קודמים ותומך ב-Apple Pencil (דגם USB-C) וב-Apple Pencil Pro שהושק באותו אירוע (פרטים נוספים לגביו מופיעים בהמשך). עוד הוצגו כיסויי Smart Folio חדשים בצבעים סגול בהיר, אפור פחם, ירוק מרווה ובד כותנה דֶנִים (מין כחול-אפור בהיר). 

דגמי iPad Pro

iPad Pro החדש הינו מכשיר פורץ דרך שלוקח את הניידות והביצועים לשלב הבא. הוא זוכה לעיצוב מחודש דק וקל להפליא, התצוגה המתקדמת בעולם ולשבב M4, השבב המתקדם ביותר של Apple ובאופן תקדימי הוא מגיע ל-iPad Pro עוד לפני שהוא מגיע ל-Mac.

עיצוב

ה-iPad Pro החדש הוא המכשיר הדק ביותר של Apple אי פעם, דגם ה-11 אינצ׳ בעובי של 5.3 מ״מ ודגם ה-13 אינצ׳ בעובי של 5.1 מ״מ והם גם קלים יותר מקודמיהם. הפער הגדול ביותר הוא בדגמי ה-13 אינצ׳ אשר קלים ביותר מ-100 גרם לעומת הדור הקודם. המצלמה הקדמית, מצלמת 12 מגה-פיקסל רחבה במיוחד עם תמיכה בתכונת Center Stage ממוקמת כעת לאורך הקצה של הצלע הרחבה של iPad Pro, מושלם לשיחות וידאו. דגמי הסלולר אינם מכילים מגש לקליטת כרטיס SIM פיזי ותומכים רק בטכנולוגיית eSIM. זמין בשטח איחסון של 1TB, 512GB, 256GB ו-2TB בצבעים כסף ושחור חלל.

תצוגה

ה-iPad Pro החדש מציג לראשונה את Ultra Retina XDR, התצוגה המתקדמת בעולם, כדי לספק חוויה ויזואלית יוצאת דופן עוד יותר. תצוגת Ultra Retina XDR כוללת טכנולוגיית Tandem OLED חדישה המשתמשת בשני לוחות OLED ומשלבת את האור משניהם כדי לספק בהירות פנומנלית במסך מלא. ה-iPad Pro החדש תומך בבהירות מסך מדהימה של 1000 ניטים במסך מלא עבור תוכן SDR ו-HDR, ושיא של 1600 ניטים עבור תוכן HDR. אף מכשיר אחר מסוגו לא מספק רמה כזו של טווח דינמי קיצוני. טכנולוגיית Tandem OLED מאפשרת שליטה בתת אלפיות השנייה על הצבע והבהירות של כל פיקסל, ולוקחת את דיוק ה-XDR רחוק מתמיד. האיזורים הבהירים ביותר נראים מרהיבים בתמונות ובווידאו נראים בהירים עוד יותר, ויש יותר פרטים בצללים ובאור נמוך מאי פעם באייפד. בנוסף, לראשונה ב-iPad Pro, מקצוענים יכולים לשדרג לצג עם זכוכית במרקם ננו כמו בצג Apple Pro Display XDR (זמין רק עבור הדגמים עם שטח איחסון של 1TB ו-2TB).

שבב M4

העיצוב הדק והקל להפליא והתצוגה המהפכנית של ה-iPad Pro החדש היתה אפשרית רק עם M4, הדור הבא של שבבי אפל שמספק קפיצת מדרגה עצומה בביצועים. M4 בנוי על הדור השני של טכנולוגיית 3 ננומטר שהיא אפילו יותר חסכונית בחשמל, שהיא מושלמת לעיצוב של ה-iPad Pro החדש. עם מנוע תצוגה חדש לגמרי, M4 מציגה טכנולוגיה חלוצית לדיוק, הצבע והבהירות המדהימים של תצוגת Ultra Retina XDR.

המעבד החדש מציע עד ארבע ליבות של ביצועים גבוהים וכעת שש ליבות ליעילות גבוהה, עם מאיצי למידת מכונה מהדור הבא, כדי לספק ביצועי מעבד מהירים עד פי 1.5 בהשוואה ל-M2 ב-iPad Pro מהדור הקודם.

בדגמים עם איחסון של 256GB ו-512GB יש 9 ליבות CPU (3 של ביצועים ו-6 של יעילות)

בדגמים עם איחסון של 1TB ו-2TB יש 10 ליבות CPU (4 של ביצועים ו-6 של יעילות)

בכל הדגמים יש 10 ליבות של GPU ו-16 ליבות של מנוע נוירוני.

M4 מתבסס על ארכיטקטורת ה-GPU של שבב M3 וכמוהו, ה-GPU בן 10 הליבות כולל תכונות עוצמתיות כמו מטמון דינמי וטכנולוגיות מתקדמות לעיבוד גרפיקה תלת מימדית עבור הצללות והחזרי אור מציאותיים (ray tracing ו-mesh shading) מואצות בחומרה, שמגיעות לאייפד בפעם הראשונה.

השבב גם חסכוני ביותר באנרגיה והוא המוביל בתעשיה בתפוקת הביצועים ליחידת וואט. בהשוואה ל-M4, M2 יכול לספק את אותם ביצועים תוך שימוש בחצי מצריכת הכוח בלבד, ובהשוואה לשבב PC העדכני ביותר במחשב נייד דק וקל, M4 יכול לספק את אותם ביצועים תוך שימוש רק ברבע מהכוח.

מנוע מדיה מתקדם חדש כולל תמיכה בפיענוח וידאו AV1, המספק ניגון של וידאו סטרימינג ברזולוציה גבוהה ביעילות אנרגטית. 

מנוע נוירוני ו-AI

iPad Pro החדש עם שבב M4 את המנוע הנוירוני העוצמתי ביותר אי פעם של Apple, שמסוגל לבצע 38 מיליארד פעולות בשניה בודדת, מהיר פי 60 יותר מהמנוע הנוירוני הראשון ש-Apple הציגה עם שבב ה-A11 Bionic. זה עושה את iPad Pro מכשיר עוצמתי להחריד עבור AI. לדוגמה, זה מה שמאפשר לבודד בקלות את אובייקט הצילום מהרקע שלו בסרטון 4K בלחיצה אחת עם תכונת 'הסרת סצינה' תוך כדי שהסרטון מנגן.

אביזרים

מקלדת חדשה Magic Keyboard for iPad Pro מתאימה ל-iPad Pro עם שבבי M4 בלבד. החידושים במקלדת: עשויה אלומיניום, כוללת שורה עליונה של 14 מקשי פונקציה ושטח משטח העקיבה מזכוכית גדול יותר ותומך במשוב רטט. זמינה בצבעים שחור ולבן.

תומך ב-Apple Pencil (דגם USB-C) וב-Apple Pencil Pro שהושק באותו אירוע (פרטים נוספים לגביו מופיעים בהמשך) בלבד. לא יעבוד עם עיפרון דור 2!

כיסויי Smart Folio for iPad Pro(M4) חדשים בגדלי 11 ו-13 אינצ׳ שמתאימים לדגמים אלה בלבד בהתאמה. זמינים בצבעים לבן, שחור ובד כותנה דֶנִים (כחול-אפור בהיר).

Apple Pencil Pro

Apple Pencil Pro מביא אינטראקציות חדשות שלוקחות את חווית העיפרון עוד יותר רחוק. נוספו חיישנים חדשים של זיהוי לחיצה בגוף העיפרון וגי׳רוסקופ שמאפשרים מחוות חדשות כמו 'squeeze' (לחיצה/מחיצה של העיפרון בין שתי אצבעות), 'Barrel roll' (גלגול של גוף העיפרון בתוך כף היד) ומנוע שנותן משוב רטט בכל פעם ש'מוחצים' את העיפרון או משתמשים במחוות ההקשה הכפולה, בנוסף למחוות הריחוף וההקשה הכפולה שקיימים בעיפרון דור 2. בנוסף, ניתן לאתר את Apple Pencil Pro באמצעות יישום 'מצא את..' (Find My).

ה-Apple Pencil Pro מחליף למעשה את העיפרון דור 2 בדגמים החדשים אם כי הדור ה-2 עדיין ימשיך להימכר עבור הדורות הקודמים כיוון שרק דגמי ה-iPad Air עם שבבי M2 ו-iPad Pro עם שבבי M4 תומכים ב-Pencil Pro. מחירו של Pencil Pro זהה למחיר של עיפרון דור 2.

iPad 10.9 (דור 10)

עוד באירוע, Apple הודיעה על הורדת מחירו של iPad דור 10. יחד עם זאת, על אף שלאחר האירוע הוסר מאתר החברה דגם האייפד בגודל 10.2 (דור 9), הוא עדיין זמין למכירה דרך ההפצה. לעת עתה, Apple הפסיקה למכור אותו רק בערוצי המכירה הישירים בחנויות ובאתרים שלה.

לסיכום

אירוע חדשני ביותר כמו שרק אפל יודעת לספק, דגמי ה-iPad Pro החדשים נהפכים למכשירי על עם ביצועים שמתחרים במחשבי הפרו של החברה, ודגמי iPad Air גדולים ו-ורסטיליים שיתאימו לכל סוגי המשתמשים.

מעוניינים לרכוש מהדגמים החדשים? כרגיל באפל׳ה הם זמינים לרכישה באתר יחד עם כל מעטפת השירות הטובה בישראל.

סטנדרט האחריות של אפל׳ה
Contact Contact